Michal Hašek: Partnerství se Srbskem patří k nejdelším. Pomáháme dětem, aby vyjely za hranice

Angličtina, čeština a srbština zní v těchto dnech mezi chatkami a stany v Hutisku-Solanci ve Zlínském kraji. Už podvanácté přijelo na společný tábor na osm desítek dětí z Kyjovska a ze Srbska ze Šumadijského okruhu.

"Jihomoravský kraj má se Šumadijským okruhem v Srbsku nejdelší partnerství. Jsem hrozně rád, že už dvanáct let jezdí děti na společný tábor, kde si nejen procvičí cizí jazyky, ale hlavně navážou nová přátelství," řekl hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek, který spolu se starostou Kyjova Františkem Luklem za dětmi přijeli ve středu 13. července.

Ze Srbska přijelo 30 dětí a pět dospělých. A to na základě dlouhodobé spolupráce Kanceláře Jihomoravského kraje pro meziregionální spolupráci, Červeného kříže z Kragujevace a Domova dětí a mládeže v Kyjově.

"Jihomoravský kraj finančně akci podporuje. Na tábor se tak mohou dostat i děti ze sociálně znevýhodněných rodin ze Srbska, jejichž rodiče by si to jinak nemohli dovolit. Na Moravě tráví dvanáct dní, dva v Kyjově a deset na táboře, kde je čekají nejrůznější hry, zábava a také procvičování cizích jazyků," uvedl Michal Hašek, který za Jihomoravský kraj převzal Zlatý znak Červeného kříže Srbska, nejvyšší ocenění, právě na žádost Červeného kříže z Kragujevace.
foto JMKfoto JMKfoto JMK