Hejtman Hašek poděkoval hasičům a policistům za likvidaci nebezpečného odpadu v Nedvědici

Hasiči a policisté, kteří se v průběhu června zúčastnili zásahu v souvislosti s likvidací nebezpečného odpadu v Nedvědici, se v pátek 1. července 2016 sešli v Tišnově a Rosicích. Hejtman Michal Hašek jim zde spolu se starostou Tišnova Jiřím Dospíšilem a starostou Rosic Jaroslavem Světlíkem poděkoval za mimořádnou obětavost a profesionální práci, kterou v Nedvědici odvedli.

„Chci hasičům a policistům poděkovat, šli do neznámého terénu, nikdo nepočítal s tím, že je na místě takové velké a rozmanité množství látek různého stupně nebezpečnosti včetně látek výbušných a radioaktivních,“ uvedl hejtman Michal Hašek. Na zásahu se podílelo přes 130 lidí. Šlo o zástupce Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje, konkrétně z Tišnova a Rosic, kterých se v Nedvědici vystřídalo 74. Policie měla v terénu 46 lidí, včetně pyrotechniků z Brna a Olomouce. Na místě také pracovala specializovaná firma. Jak zdůraznil hejtman Hašek, důležité také je, že na základě této nedvědické kauzy vznikne metodika, kterou Jihomoravský kraj nabídne také ostatním krajům cestou Hasičského záchranného sboru.

Setkání v Tišnově a Rosicích se spolu s hejtmanem zúčastnili také ředitel Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje Leoš Tržil, ředitel Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje Jiří Pelikán a nechybělo ani vedení územních odborů.

foto JMKfoto JMKfoto JMK