Výtvarná soutěž „Jižní Morava – můj domov“ vyhodnocena

Jižní Morava – můj domov, to je téma výtvarné soutěže pro děti ze základních, základních uměleckých škol i mateřských škol Jihomoravského kraje, kterou vyhlásila ve spolupráci s TIC Brno a za finanční podpory Jihomoravského kraje, o. p. s. Retour.

Soutěže se zúčastnilo více než 200 mladých výtvarníků a tak hodnotící komise, složená z výtvarníků a zástupců pořádajících organizací stála před nelehkým úkolem vybrat ty nejlepší obrázky, protože všechny dětské kresby jsou velmi působivé.

Nakonec se to komisi, která se sešla 6. června 2016 za osobní účasti náměstka hejtmana Stanislava Juránka, podařilo s tím, že budou vystaveny všechny dětské kresby.
Výstava bude slavnostně zahájena čtvrtek 16. června 2016 v 15 hodin ve foyer sálu Břetislava Bakaly v Brně, kde budou dětské kresby vystaveny pro veřejnost do konce školního roku.

Záštitu nad výstavou převzali hejtman Michal Hašek a náměstek hejtmana Stanislav Juránek. Výtvarná soutěž dětských kreseb je součástí projektu Jižní Morava, kulturní křižovatka Evropy.