Studenti strávili den s hejtmanem. Díky výhře v soutěži

Jeden den hejtmanem se v úterý 7. června 2016 stal Adam Mitrenga ze Sportovního Gymnázia Ludvíka Daňka. Vítěz soutěže a jeho tým ve složení Kristýna Abrahamová, Zuzana Bartlíková, Martin Černík a Jakub Cigl trávili s hejtmanem Michalem Haškem pracovní den nejdříve v Nemocnici Vyškov a následně v prostorách velitelství výcviku Vojenské akademie Vyškov, kde zasedala Bezpečnostní rada Jihomoravského kraje.

„Pro vítěze soutěže jsem připravil pestrý program. Nejprve jsme slavnostně uvedli do provozu nové CT v Nemocnici Vyškov, kde se dnes také konal den otevřených dveří. A následně jsme se vydali na jednání Bezpečnostní rady Jihomoravského kraje, které se tentokrát konalo v prostorách Vojenské akademie ve Vyškově. Studenti tak měli možnost se účastnit části zasedání a prohlédnout si a vyzkoušet simulátory, na kterých cvičí vojáci,“ uvedl hejtman Michal Hašek, který na závěr dne ještě se studenty mluvil o každodenní práci hejtmana.

„Den otevřených dveří ve Vyškově byl zajímavý, podívali jsme se do kanceláře ředitelky, potkali jsme významné lidi, včetně pana senátora Bárka. Návštěva vojenského areálu pro mě byla také zážitek, protože se tam jen tak člověk nedostane. Program byl náročný, musím přiznat, že po cestě zpátky se mi už chtělo spát, není to opravdu nic jednoduchého,“ prozradil mladý vítěz soutěže, který jde studovat ČVUT do Prahy a o politické kariéře zatím neuvažuje.
foto JMKfoto JMKfoto JMK