Bezpečnostní rada kraje jednala ve Vyškově

V prostorách velitelství výcviku Vojenské akademie Vyškov se dnes (7. června 2016) pod vedením hejtmana Michala Haška uskutečnilo řádné jednání Bezpečnostní rady Jihomoravského kraje.

Úterní jednání Bezpečnostní rady Jihomoravského kraje se zaměřilo na aktuální informace od Armády ČR, Policie ČR, Hasičského záchranného sboru ČR JMK a Zdravotnické záchranné služby JMK.

"Mluvili jsme o plnění memoranda o vyrozumívání hejtmanů a starostů při mimořádných situacích. Připravili jsme pro starosty školení, abychom je seznámili s nastaveným systémem. Už několikrát jsem se osobně přesvědčil, že funguje a funguje dobře," uvedl hejtman Hašek.

Zástupci Jaderné elektrárny Dukovany seznámili členy bezpečnostní rady s fungováním informačního střediska, kde by v případě potřeby získala média veškeré potřebné informace, jež by dále předávali novináři veřejnosti.

"Informoval jsem bezpečnostní radu také o schůzce s policejním prezidentem, na které jsme mluvili o fungování letecké záchranné služby na jižní Moravě od 1. ledna 2017. Pro nás je důležité, aby ani od nového roku pacienti nepoznali rozdíl a potřebnou péči dostali včas," doplnil hejtman Hašek s tím, že dalším bodem byly informace o provedení analýzy rizik kraje, která navazuje na vládní analýzu.

"Bylo identifikováno 22 typů nebezpečí, a to včetně extrémního dlouhodobého sucha, vysoké teploty nebo vydatných srážek. S výsledky se bezpečnostní rada seznámí v září," sdělil hejtman.
foto JMKfoto JMKfoto JMK