Den dětí s Emilem

Ve středu 1. června 2016 se na náměstí Svobody v Brně uskutečnila netradiční oslava Dne dětí, kterou v rámci doprovodného programu Světových her handicapované mládeže 2016 a pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška připravil Nadační fond Emil. Akci Den dětí s Emilem zahájil náměstek hejtmana Marek Šlapal a mezi prvními se zapojil do sportovního klání s handicapovanými sportovci, tentokrát v basketbalovém souboji na sportovně upraveném vozíčku v počtu dva na dva.

Program celého odpoledne zahrnoval vystoupení taneční skupiny vozíčkářů ze Střední školy F.D. Roosevelta a mnoho sportovních aktivit (ragby, florbal na vozíku, golf, boccie, handbike atd.), které umožnily zdravým občanům vyzkoušet si, jaké to je žít s handicapem. Toho využili mimo jiné také přítomní zástupci Krajského úřadu Jihomoravského kraje, kteří zde prezentovali aktivity JMK na podporu handicapovaných. Přítomné děti potěšily dárky vyrobené klienty příspěvkových organizací JMK (Domov Horizont Kyjov, Srdce v domě Klentnice, Zámek Břežany, Zámeček Střelice a Zelený dům pohody Hodonín) i volné vstupenky do zařízení zřízených JMK v oblasti kultury a zábavného vědeckého parku VIDA! science centrum Brno, který pro děti v průběhu odpoledne připravil i řadu soutěží o ceny. Dne dětí s Emilem se zúčastnil také veverčák Čenda z Rodinných pasů.

Zábavné odpoledne nejen pro děti naplnilo svůj cíl - pochopení smysluplné integrace postižených do života společnosti, zvýšení porozumění, empatie, tolerance a boření bariér mezi lidmi. Dobrou náladu nezkazil přítomným ani občasný déšť.

foto JMKfoto JMKfoto JMK