Hašek: Kraj bude více než 17 miliony spolufinancovat vládní podporu dobrovolných hasičů

Rada Jihomoravského kraj na svém čtvrtečním (2. června 2016) jednání schválila přes 17 milionů korun jako podporu dobrovolným hasičům. Jedná se o částku, kterou kraj uvolnil na spolufinancování vládního programu podpory sborů dobrovolných hasičů.

„Jedná se o další peníze, které v letošním roce uvolňujeme pro dobrovolné hasiče, a to jako spolufinancování historicky poprvé vládou udělených dotací sborům dobrovolných hasičů. Konkrétně pro území Jihomoravského kraje vláda alokovala 26 milionů korun – dalších 17,5 milionu uhradí Jihomoravský kraj a zbývajících 8,5 milionu půjde z rozpočtu vybraných obcí,“ řekl hejtman Michal Hašek. Jak následně dodal, v letošním roce touto cestou kraj a stát dobrovolným hasičům financuje na území jižní Moravy v 41 obcích nákup dopravních automobilů a dvěma obcím rekonstrukci či vybudování hasičské zbrojnice – zde jde o město Židlochovice a městskou část Brno-Chrlice.

„Když spočítám peníze, které jsme v letošním roce v rámci krajského rozpočtu vynaložili na dobrovolné hasiče, jedná se o 67 milionů korun. To znamená, že jsme letos celkově vynaložili už téměř 85 milionů korun pro profesionální a dobrovolné hasiče. Další finanční prostředky kraje směřují k Policii ČR a také dalším složkám Integrovaného záchranného systému Jihomoravského kraje. Jsme jako kraj připraveni podílet se společně s vládou na podpoře dobrovolných hasičů i v letech budoucích, krajské programy budou fungovat i nadále nezávisle na státních dotacích,“ uzavřel hejtman Hašek.
foto JMKfoto JMKfoto JMK