Náměstek Celý se zúčastnil Dětského dne, který pořádala Základní škola při Fakultní nemocnici v Brně

Náměstek hejtmana Roman Celý se ve středu 1. června 2016 zúčastnil Dětského dne, který pořádala Základní škola při Fakultní nemocnici v Brně.

V doprovodu ředitelky školy Marie Plevové se seznámil se způsobem výuky hospitalizovaných dětí a prohlédl si technické zázemí školy. „Tato škola bezproblémově a s důvěrou rodičů funguje již 60 let. To hovoří samo za sebe. Jako krajská příspěvková organizace je příkladem dobré prorodinné politiky Jihomoravského kraje. V tom podtrhuji hlavně ten fakt, že je potřeba myslet na ty nejmenší, o to více v momentě, kdy se dostanou do situace, kdy jim zdraví nedovoluje navštěvovat běžnou školu. Navíc se děti, díky nabídce školy, můžou předem hravou formou seznámit s prostředím a režimem v nemocnici a zbavit se tak strachu z hospitalizace. To si myslím, že je pro malé děti hodně podstatné,“ řekl náměstek Celý.

Základní škola při Fakultní nemocnici v Brně zajišťuje vzdělávání žáků se zdravotním oslabením nebo žáků dlouhodobě nemocných umístěných v tomto zdravotnickém zařízení. Součástí školy je základní škola a školní družina.

foto JMKfoto JMKfoto JMK