Vědeckotechnický park v Brně hostil shromáždění delegátů Krajské hospodářské komory jižní Moravy

V pondělí 30. května 2016 hostily prostory Vědeckotechnického parku a podnikatelského inkubátoru Brno shromáždění delegátů Krajské hospodářské komory jižní Moravy. Přítomné představitele hospodářství jižní Moravy pozdravil hejtman Michal Hašek.

Jak konstatoval hejtman Hašek, hospodářská komora na státní, krajské i okresní úrovni je přirozeným partnerem samospráv. Jihomoravský kraj dlouhodobě podporuje činnost Krajské hospodářské komory jižní Moravy. V uplynulých osmi letech se jedná o celkovou sumu 29 milionů korun a hejtman vyjádřil přesvědčení, že také v dalším období, ať už bude složení krajského zastupitelstva jakékoliv, bude tato spolupráce a podpora pokračovat. "Diskutoval jsem s podnikateli o jejich pohledu na aktuální problémy jižní Moravy a jejich řešení na celostátní i regionální úrovni - o dopravní infrastruktuře, odborném školství, zahraniční spolupráci Jihomoravského kraje a možných investicích v zahraničí i na jižní Moravě. Jako téma samozřejmě nechyběla věda, výzkum a inovace," uvedl hejtman Michal Hašek.

Krajská hospodářská komora jižní Moravy je zájmovým sdružením komor z jednotlivých okresů Jihomoravského kraje – konkrétně ji tvoří komory okresů Brno, Blansko, Břeclav, Vyškov a Znojmo.

foto JMKfoto JMKfoto JMK