Letovická Nemocnice milosrdných bratří pořádá mezinárodní kongres Letovice Care

Náměstek hejtmana Marek Šlapal zahájil v pátek 27. května 2016 v městském kulturním středisku v Letovicích mezinárodní lékařský kongres Letovice Care. Kongres se věnuje tématice péče o pacienty v podzimu života.

V Letovicích se tento dvoudenní kongres, který organizuje krajem zřizovaná Nemocnice milosrdných bratří, koná již posedmé. Témata jednání jsou rozdělena na dvě části – chirurgická témata a témata následné a geriatrické péče. "7. ročník mezinárodního lékařského kongresu Letovice Care ukazuje, že naše krajské nemocnice umí uspořádat významné akce a prokazují, že jsme krajem vědy a inovací nejen na propagačních sloganech," uvedl náměstek hejtmana Marek Šlapal. 

Nemocnice Milosrdných bratří Letovice je v okrese Blansko jedinou krajskou nemocnicí určenou pro dospělé pacienty. Tato léčebna pro dlouhodobě nemocné poskytuje následnou lůžkovou péči pacientům s chronickými nemocemi a léčí zde i onkologické pacienty v preterminálních a terminálních stavech. Následnou péči nemocnice poskytuje převážně klientům, kteří již nejsou schopni samostatného pobytu v domácím prostředí a ani v zařízeních sociální péče.

Více o kongresu Letovice Care naleznete na www.letovicecare.cz .
foto JMKfoto JMK