Studenti krajské školy uspěli na stáži v Londýně

V dubnu letošního roku se 15 studentů Obchodní akademie, Střední odborné školy knihovnické a Vyšší odborné školy Brno, Kotlářská 9 zúčastnilo dvoutýdenní stáže v Londýně. Jednalo se o praxi ve firmách pro studenty druhých a třetích ročníků obchodní akademie a ekonomického lycea. Veškeré náklady na stáž byly hrazeny Evropskou unií v rámci projektu Erasmus Plus. První běh stáží proběhl již v prosinci, kdy vyjelo rovněž 15 studentů školy.

Studenti si zdokonalili dovednosti v oblasti kontaktu se zákazníky, administrativy i využívání informačních technologií. Naučili se také svou práci vhodně prezentovat spolupracovníkům nebo zákazníkům firmy, rozšířili si svou odbornou terminologii v anglickém jazyce. Pracovali např. v realitní kanceláři, na recepci hotelu, v účetní firmě, ve firmách organizujících vzdělávací programy, atd.

Studenti zvládali veškerou práci ve firmách bez problémů a zaměstnavatelé vysoce hodnotili jejich komunikační dovednosti, odborné znalosti i pracovní morálku. Skvěle reprezentovali Jihomoravským krajem zřizovanou školu v zahraničí. Pokračování tohoto projektu se uskuteční v příštím roce.

Podrobná zpráva studentů Obchodní akademie, Střední odborné školy knihovnické a Vyšší odborné školy Brno, Kotlářská 9 ZDE (docx, 10 MB).

foto JMKfoto JMK