Kraj zvýšil financování jihomoravského sportu. Ligové kluby si letos rozdělí 14,45 milionu korun

Nastavit systém, vědět, s čím mohou sportovci počítat i v budoucnu. Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek podepsal 24. května 2016 smlouvy o dotaci s 28 zástupci klubu sdružených v Jihomoravské krajské unií ligových klubů v celkové výši 14,45 milionu korun.

Poskytnutí dotací vychází z letos schváleného memoranda o spolupráci, jehož součástí je poskytování finanční podpory z rozpočtu kraje. "Díky memorandu kraj letos poprvé a v dalších letech rovněž rozdělí ligovým klubům 15 milionů korun, posílíme tak financování jihomoravského sportu z úrovně kraje. Bylo mi ctí dnes podepsat příslušné smlouvy a předat je zástupcům všech klubů," uvedl hejtman Michal Hašek, který uvítal zejména skutečnost, že na rozdělení částek mezi jednotlivé kluby se domluvili jejich zástupci mezi sebou.

Předseda Jihomoravské krajské unie ligových klubů Pavel Blaha označil schválení dotací za velmi dobrý krok vůči jihomoravskému sportu a ocenil systémovou podporu překračující kalendářní rok. „Děkuji za podporu pro kluby na nejvyšší úrovni. Peníze budou určeny na zabezpečení činnosti jednotlivých klubů. Jsme za to vděčni. Je to ojedinělý projekt, první v regionech České republiky. Jižní Morava tak jde příkladem ostatním,“ řekl Pavel Blaha.

Jihomoravská krajská unie ligových klubů sdružuje celkem 28 členů napříč sportovními odvětvími a jižní Moravou. Jejich přehled a další informace jsou k dispozici na www.jihomoravskysport.cz  . 

foto JMKfoto JMKfoto JMK