Náměstek hejtmana Roman Hanák otevřel nový most v Horních Dunajovicích

Zrezivělá ocelová konstrukce, staré zábradlí, úzký profil a výmoly. Tak lze ve zkratce popsat starý most v Horních Dunajovicích, který ještě loni v létě převáděl silnici II/398 přes tamní potok Křepičku. Dnes vypadá situace jinak. Jihomoravský kraj na jeho místě nechal za třináct milionů korun zbudovat most nový, který už slouží řidičům. Pásku na něm v pátek 20. května 2016 spolu s dunajovickým starostou Ladislavem Březinou slavnostně přestřihl náměstek hejtmana Roman Hanák.

„Od pamětníků jsem se dozvěděl, že starý dunajovický most měl více než stoletou historii a nýty jako na Eiffelově věži. Bohužel se také prohýbal, když po něm projel kamion, a řidiči si na něm museli kvůli úzkému profilu dávat přednost. Výstavba nového mostu byla nutná, navíc se nám na ni podařilo získat dotaci z Regionálního operačního programu ve výši 4,8 milionu korun. Zbytek uhradil Jihomoravský kraj z vlastního rozpočtu,“ uvedl náměstek Hanák a dodal, že dvěma sty tisíci korun se přidala i obec, která hned vedle mostu zbudovala nové parkoviště.

„Nový most je dostatečně široký, aby po něm mohli projet pohodlně jak řidiči, tak například i těžší zemědělská technika. Navíc se nebojím říct, že dělá v obci parádu. Velmi povedené je například trochu atypické zábradlí, které celé stavbě dodává moderní vzhled,“ přiblížil Hanák.

Loni se jihomoravským silničářům podařilo opravit nebo alespoň zahájit opravy 21 mostů v celém kraji. „V tomto trendu budeme pokračovat i letos. Ostatně i naše největší investiční akce je z tohoto ranku. Půjde o rekonstrukci mostu nad železničním koridorem v Šakvicích, na kterou poputuje 120 milionů korun,“ uzavřel Hanák.