V červenci se silničáři pustí do očekávané opravy Hradecké ulice v Brně

Nový koberec od sjezdu na Pisárky až k tunelům Dobrovského dostane komunikace II/640 v Brně, kterou řidiči znají spíše jako Hradeckou. Záměr silnici opravit a začít rovnou s výběrem zhotovitele schválili na svém dnešním  (19. května 2016) zasedání radní Jihomoravského kraje.

„Od napojení na silnici I/43 od Kuřimi až k tunelům je silnice v nevyhovujícím stavu. Navíc na ní každodenně panuje hustý provoz,“ shrnul důvody k plánované opravě náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro dopravu a majetek Roman Hanák a dodal: „Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje teď vypíše otevřené výběrové řízení na zhotovitele. Smlouvu chceme podepsat do konce června a dělníci by pak mohli začít s opravami v druhé polovině července. Předpokládáme, že stavební práce na Hradecké skončí na přelomu srpna a září a cena zakázky lehce přesáhne 26 milionů korun (bez DPH).“
Hradeckou budou dělníci opravovat po částech. Odfrézují starý povrch a natáhnou nový asfalt. „Začnou rekonstrukcí 200 metrů levého jízdního pásu od nájezdu u Dobrovského tunelů. Ta se obejde jen s částečnými uzavírkami jízdních pruhů,“ popsal rozběh oprav Hanák.

Na to navážou další práce, tentokrát už v obou směrech. „V levých jízdních pruzích budou řidiče opět čekat jen částečné uzavírky. U pravých musí počítat s krátkodobým uzavřením výjezdu na mimoúrovňovou křižovatku Hradecké a Purkyňovy a křižovatkové větve na ulici Podnikatelská,“ uvedl Hanák. (*)
Jako třetí silničáři opraví asi kilometrový úsek levého jízdního pásu k napojení na silnici I/43. „Při opravě pravého jízdního pruhu bude opět krátkodobě uzavřen výjezd na křižovatku Hradecké a Purkyňovy (**),“ doplnil Hanák s tím, že uzavírku si vyžádá i oprava větve křižovatky směrem na Palackého třídu (***).
 

Kudy povedou objížďky:
• (*) Objízdná trasa při uzavření výjezdu mimoúrovňové křižovatky (MÚK) Hradecká – Purkyňova povede z ulice Žabovřeské a Hradecké přes kruhový objezd na ulici Purkyňova. Z ulice Královopolské povede přes Skácelovu na ulici Purkyňova. Objízdná trasa při uzavření vjezdu a výjezdu křižovatkové větve ulice Podnikatelské povede přes MÚK Hradecká – Purkyňova.
• (**) Objízdná trasa při uzavření výjezdu MÚK Hradecká – Purkyňova povede přes křižovatkovou větev ulice Podnikatelské.
• (***) Objízdná trasa při uzavírce křižovatkové větve na Palackého třídy směrem od Svitav bude vedena na ulici Sportovní, dále sjezdem na ulici Budovcovu a pokračuje na ulici Kosmovu, která se připojuje na Palackého třídu. Objízdná trasa směrem od centra povede přes sjezd na MÚK Hradecká – Purkyňova po ulici Purkyňově, kde bude pokračovat ulicí Skácelovou přes Slovanské náměstí a ulici Husitskou až na Palackého třídu.