Kraj podpoří rekonstrukci školního bazénu na ZŠ Purkyňova ve Vyškově

Smlouvu o poskytnutí dotace z krajského rozpočtu na rekonstrukci bazénu na ZŠ Purkyňova ve Vyškově podepsal v úterý 10. května 2016 hejtmana Michal Hašek, starosta Vyškova Karel Goldemund a ředitel školy Luděk Höfer.

„Dnes jsem podepsal smlouvu o dotaci z krajského rozpočtu ve výši 4 milionů korun na rekonstrukci školního krytého bazénu. Jsem rád, že od nového školního roku bude opět sloužit jak zdejší školní mládeži, tak širší veřejnosti,“ uvedl po podpisu dotační smlouvy hejtman Michal Hašek. Hejtman zároveň upozornil na veřejné projednávání Zásad územního rozvoje kraje, které se ve Vyškově uskuteční 7. června. „Je to šance veřejnosti zapojit se do závěrečného procesu přípravy nových zásad. Ty vydáme ještě před konáním krajských voleb, tak aby odpadla zásadní překážka rozvoje infrastruktury Jihomoravského kraje,“ řekl hejtman Hašek.
Bazén byl postaven v roce 1969, náklady na rekonstrukci činí 7,9 milionu korun, práce budou zahájeny koncem května. Kromě dotace Jihomoravského kraje se na rekonstrukci podílí město Vyškov a škola. Bazén dosud využívala jen škola, zájem je ze školek či plavecké školy.
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK