Delegace z Hainanu zavítala do Jihomoravského kraje. Zajímá se o letiště, turistiku i víno

Jihomoravský kraj uzavřel dohodu o spolupráci s čínskou provincií Hainan ani ne před dvěma týdny a už 9. května 2016 mohl přivítat první delegaci, která se přijela seznámit s nabídkou jižní Moravy.

"Přivítal jsem delegaci naší přátelské čínské provincie Hainan vedenou výkonným viceguvernérem panem Mao Chaofeng. Čínským partnerům prezentujeme inovační, hospodářský i turistický potenciál jižní Moravy," řekl k programu hejtman Michal Hašek.

Na letišti, kde program delegace začínal, se zástupci vlády i firem seznámili s provozem letiště i plánem na jeho rozšíření, představena jim byla také turistická lákadla jižní Moravy, včetně vinařství a folklóru, a zaměření kraje na vědu, výzkum a inovace.

"V Lednici jsme si prošli park, zámek a Multifunkční centrum. Navštívili jsme i lázně, kde si čínští hosté poslechli vše o léčivých schopnostech jodobromové vody a nabídce lázní, která je velmi zaujala a chtěli by na Hainanu vybudovat něco obdobného," uvedl hejtman.

V Čínské lidové republice stále stoupá zájem i o moravské víno. “Pozvali jsme proto čínskou delegaci do Národního vinařského centra, kde mohli ochutnat to nejlepší z našich vinohradů," doplnil hejtman, který věří, že jižní Morava má čínským investorům i turistům co nabídnout. A dnes to byla první malá ochutnávka pro Hainan.

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK