Začal Týden pro rodinu

Dnešním dnem startuje akce s názvem - Týden pro rodinu v Jihomoravském kraji. Letos s mottem: “Táta, máma, holka, kluk – rodina nám není fuk.”

V pondělí 9. května 2016 dopoledne odstartovala akce s názvem: Týden pro rodinu v Jihomoravském kraji, pokračovat bude do neděle 15. května 2016, na kterou připadá Mezinárodní den rodiny. K jeho vyhlášení došlo poprvé v roce 1992 na Valném shromáždění Organizace spojených národů. Tato každoroční pozornost věnovaná rodinám odráží důležitost, kterou mezinárodní společenství připisuje rodinám jako základním jednotkám společnosti, právě tak jako jeho zájem o situaci rodin ve světě.

„V letošním roce jsme zvolili velmi milé motto “Táta, máma, holka, kluk – rodina nám není fuk“ a myslím si, že toto heslo i přesně vystihuje celotýdenní zábavné akce, na které se rodiny mohou těšit. Jen u nás na jižní Moravě jich budou desítky, a to od těch zábavných, soutěžních, zážitkových po sportovní, vzdělávací a mnohé další,“ uvedl náměstek hejtmana Roman Celý.
Tyto akce pořádají centra pro rodinu a další pro-rodinné organizace, které sdružuje Asociace center pro rodinu. Už dnešní zahájení bylo spojeno s prezentací dětských skupin podpořených dotací z rozpočtu JMK na výstavních panelech ve foyer Krajského úřadu Jihomoravského kraje v Brně na Žerotínově náměstí, doprovázelo je vystoupení dětí z firemní mateřské školy Lentilka. Výstava potrvá do 20. května 2016.

V rámci Týdne pro rodinu v Jihomoravském kraji budou propagovány pro-rodinné aktivity Jihomoravského kraje i spolupracujících organizací, a to prostřednictvím mediální kampaně, tisku, propagačních materiálů apod. Přímo v budově Krajského úřadu se uskuteční také několik seminářů na téma rodiny, výchovy dětí či slučování rodinného a pracovního života, a to pro veřejnost i zaměstnance JMK. Více informací k programu, vč. možnosti přihlášení, a dále také seznam akcí, které pořádají další organizace v průběhu Týdne pro rodinu, jsou k dispozici na webových stránkách www.rodinnapolitika.cz  .

„Já musím zmínit ještě jednu pěknou a konkrétní akci, která je výhradně pro zaměstnance Jihomoravského kraje, ale dle zájmu i pro veřejnost, a tím je plánovaná sbírka hraček, knih a dalších potřeb pro děti do tří let, jejíž výtěžek bude rozdělen mezi Family Pointy působící na území našeho kraje,“ uzavřel náměstek Celý.
foto JMK