V červenci odstartují opravy silnic na Břeclavsku, Znojemsku a Brně-venkov. Jihomoravský kraj na ně vyhradí přes 60 milionů korun

Opravy 7,6 kilometru dlouhého úseku silnice mezi Velkými Němčicemi a Moutnicemi, křižovatky a mostu v Božicích a silnice z Miroslavi po křížení s I/53 schválila na svém zasedání 5. května 2016 Rada Jihomoravského kraje.

„Potvrzujeme, že kvalita a bezpečnost silnic na jižní Moravě je pro nás prioritou. Cena plánovaných rekonstrukcí přesáhne 60 milionů korun. Kraj na ně využije peníze z příspěvku Státního fondu dopravní infrastruktury,“ uvedl náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro dopravu a majetek Roman Hanák.

Téměř osmikilometrový úsek silnice III. třídy mezi Velkými Němčicemi v okrese Břeclav a Moutnicemi na Brně-venkov je v havarijním stavu. „Rekonstrukci jsme navrhli na základě diagnostického průzkumu a její rozsah upravili tak, aby vyhovoval dopravní zátěží do 3,5 tuny s vyloučením nákladní dopravy. Budeme sanovat podkladní vrstvy vozovky včetně odvodnění. Začátek prací očekáváme letos v červenci. Hotovo by mohli mít silničáři v listopadu,“ uvedl Hanák s tím, že předpokládaná hodnota veřejné zakázky je 27,3 milionu korun (bez DPH).
V červenci by měli dělníci vyrazit i k opravám v Božicích na Znojemsku. „Investiční akce řeší rekonstrukci křížení silnic II. a III. třídy v centru obce, kde vznikne kruhová křižovatka, a opravu mostu. Spolupracujeme s Božicemi, protože součástí stavby bude i obnova dešťové kanalizace, autobusový záliv, pěší komunikace, sjezdy včetně napojení na místní silnice a úprava objízdné trasy a mostu převádějícího silnici II/397 přes Příční potok,“ popsal Hanák a dodal, že rekonstrukce přijde na 23,7 milionů korun (bez DPH), přičemž z krajské kasy na ni poputuje 19 milionů a obec se přidá částkou 4,7 milionu. Dokončení stavebních prací se očekává v říjnu 2016.
Opravy krajské komunikace za víc než 14 milionů korun (bez DPH) se dočká na Znojemsku i město Miroslav. „Půjde o rekonstrukci silnice II/400 od výjezdu z města po křižovatku se silnicí I/53. Odstraníme stávající kryt a položíme novou asfaltovou vrstvu. Součástí stavby bude i oprava části objízdné trasy po silnici III. třídy. I tady bychom mohli začít s opravami v prvním prázdninovém měsíci. Dokončení prací předpokládáme v září,“ uzavřel Hanák.