Náměstek hejtmana Roman Celý se sešel s místopředsedou vlády Pavlem Bělobrádkem. Společně navštívili společnost Bioveta, a.s.

V Ivanovicích na Hané se oba setkali s vedením a zaměstnanci společnosti Bioveta, která je špičkou v oblasti vývoje veterinárních přípravků a exportérem do více než 80 zemí světa. „Firmy jako Bioveta jsou důkazem toho, že dokážeme převádět výsledky výzkumu a vývoje do komerční praxe, že máme své národní šampióny, kteří jsou úspěšní i ve světě,“ uvedl Bělobrádek.

Místopředseda vlády Pavel Bělobrádek zároveň představil podnikatelům a vědeckým pracovníkům především hlavní cíle Národní politiky podpory vědy, výzkumu a inovací pro roky 2016 – 2020. Všech jednání na území Jihomoravského kraje se zúčastnil také náměstek hejtmana Roman Celý. „S místopředsedou vlády, Pavlem Bělobrádkem, jsem ve věcech podpory vědy, výzkumu a inovací v těsném kontaktu. Svědčí o tom projekty, které společně podporujeme, a není náhodou, že Jihomoravský kraj a město Brno jsou sídlem výzkumných center jako je CEITEC, ICRC nebo právě navštívené Biovety. Ta má nadnárodní význam a v rámci naší republiky je jedničkou v řízení inovačních procesů a způsobu uvádění inovací na trh, a to v kategorii malých a středních podniků. Jsem přesvědčený o tom, že se nám na základě tohoto vzoru podaří společně více zapojit další soukromé subjekty do výzkumu a inovací," uvedl náměstek Celý.
foto JMKfoto JMKfoto JMK