Dětské centrum Sokola Brno I obdrželo krajskou dotaci

Smlouvu o dotaci ve výši 5 milionů korun z krajského rozpočtu na realizaci projektu Dětské centrum Sokola Brno I podepsali v úterý 3. května 2016 hejtman Michal Hašek a představitelé Tělocvičné jednoty Sokol Brno I – starosta Martin Vlk a místostarosta Michal Doležel.

Následně hejtman Hašek podepsal spolu se starostkou župy Ludmilou Ryšavou také dotační smlouvu ve výši půl milionu korun pro Sokolskou župu Jana Máchala na realizaci projektu Podpora činnosti a vzájemné spolupráce sokolských žup v Jihomoravském kraji.  "Jsem rád, že kraj dlouhodobě spolupracuje se sokolským hnutím, na můj podnět bylo uzavřeno memorandum o spolupráci a v květnu i červnu vyrážím na návštěvu sokolských žup po jižní Moravě," uvedl hejtman Michal Hašek.

Cílem projektu Dětského centra je nabídnout dětem škálu sportovních volnočasových možností. Určené je pro děti, které se chtějí všestranně pohybově rozvíjet. Profesionální uplatnění těchto kvalit později, v dorosteneckém věku a v dospělosti, není prvotním cílem projektu, bude spíše jeho vítaným důsledkem. Kapacita Dětského centra bude přibližně 600 dětí ve věku od 4 do 10 let s možným věkovým přesahem dvou let, tedy 2 – 12. Dopoledne by Dětské centrum obsadili rodiče s dětmi, mateřské školky a kroužky, odpoledne a večer pak jednotlivci. Dětské centrum bude otevřeno i o víkendech. (Více informací o Sokole Brno I na http://www.tjsokolbrno1.cz/). Obě dotační smlouvy vycházejí z již dříve uzavřených memorand o vzájemné spolupráce Jihomoravského kraje a sokolských organizací. 

foto JMKfoto JMKfoto JMK