Jižní Morava se prezentuje v jihočínských provinciích, stává se lídrem regionální spolupráce České republiky a Čínské lidové republiky

Po úspěšném přestavení Jihomoravského kraje v Chorvatsku pokračuje hejtman Michal Hašek v prezentaci regionu vědy, výzkumu, inovací, památek a vynikajícího vína tentokrát v jihočínských provinciích Guandong (100milionů obyvatel) a Hainan (10milionů obyvatel).

S jihočínskými tygry v oblasti hospodářství a turismu už začal Jihomoravský kraj komunikovat po návštěvě hejtmana Haška v Číně v roce 2012. Právě zahájená cesta krajské delegace za účasti rektorů VUT Brno, MENDELU a prorektorky Masarykovy univerzity, zástupců Jihomoravského inovačního centra, Centra pro mezinárodní mobilitu, Vinařského fondu či Centrály cestovního ruchu a Letiště Brno a také vedení Krajské hospodářské komory Jihomoravského kraje je vyvrcholením dosavadních kontaktů, zahrnuje řadu pracovních jednání univerzit, podnikatelů, návštěvy firem a na politické úrovni pak přijetí jihomoravských politiků guvernéry a zástupci vlád provincií Guandong a Hainan.

Za účasti velvyslance České republiky v Čínské lidové republice podepíše hejtman Michal Hašek s guvernéry obou provincií smlouvy o spolupráci s Jihomoravským krajem, který se tak stane nejaktivnějším krajem České republiky v regionální spolupráci a partnerství s provinciemi Čínské lidové republiky. S ohledem na obrovský hospodářský a turistický potenciál obou jihočínských regionů se otevřou Jihomoravskému kraji, univerzitám, vědeckým institucím i podnikatelům zcela nové trhy a perspektivy spolupráce.