Roman Celý: Environmentální vzdělávání je nutné podporovat. Krásenská Rychta je pro tento účel ideální.

V pátek 22. dubna 2016 navštívil náměstek hejtmana Roman Celý obec Krásensko, která se nachází v oblasti Drahanské vrchoviny, v těsné blízkosti chráněné krajinné oblasti Moravského krasu.

Obcí ho provedla Hana Šíblová, starostka obce. Náměstek Celý ocenil celkový vzhled Krásenska a hlavně snahu vedení obce v tomto duchu pokračovat i nadále. „Tato vesnice má ideální umístění, je kousek od atraktivních turistických míst a navíc je zde Rychta, pracoviště jihomoravské Lipky – školského zařízení pro environmentální vzdělávání,“ uvedl Roman Celý. Jihomoravský kraj poskytl v minulém roce peníze na zpracování stavební dokumentace, ve které se počítá s přestavbou stávající kuchyně a přebudováním současných pokojů a sociálního zařízení.
Náměstek Celý probíral se starostkou obce i další plány týkající se rozvoje Krásenska. Na základě dotací, které obec obdržela, projde rekonstrukcí stávající nevyhovující kotelna obecního úřadu a také schodiště sloužící pro vstup do budovy. Vedení obce je však činné například i na poli rodinné politiky a tak i letos získalo peníze na dovybavení mateřského centra sloužícího pro rodiče s dětmi a jejich volnočasové aktivity.
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK