Roman Celý: Příznivci cyklistiky se mají na co těšit. SINGLETRAIL se rozšíří do dalších lokalit v kraji

V pátek 22. dubna 2016 byla slavnostně otevřena I. etapa Singletrailu v Moravském krasu. Jedná se o síť lesních stezek - trailů pro všechny věkové skupiny vyznávající terénní cyklistiku, obohacenou o pobyt v prostředí krásné krajiny a lesů. Vznikly tři okruhy o celkové délce 28 km, z toho 12,5 km zcela nově zbudovaných stezek-trailů. Vstupní místo a zároveň i základna je v Jedovnicích v autokempu na břehu rybníka Olšovce. Zde najdou návštěvníci testovací centrum, kde je umístěna půjčovna a servis kol, infocentrum a občerstvení.

„Už na realizaci této etapy jsme z rozpočtu Jihomoravského kraje dali 3 miliony korun. Teď, ale mohu potvrdit, že Singletrail se bude po kraji rozšiřovat. Včera schválilo krajské zastupitelstvo dotaci na druhou etapu, která ve výši 8,484 mil. korun bude použita na stezky v délce 20 km s přejezdy po stávajících stezkách v celkové délce 30 km,“ uvedl Roman Celý, náměstek hejtmana.

Realizace okruhů a nově vybudovaných trailů-stezek bude v lokalitách katastrálních území Jedovnice, Křtiny, Bukovinka, Bukovina, Mokrá, Horákov a Brno-Líšeň. Zastupitelstvo kraje zároveň schválilo finance na zpracování projektové dokumentace a trasování stezek ve výši 150.000,- Kč, dále pak na značení a informační návěstí ve výši 134.000,- Kč.

„V projektu Singletrail vidím velká pozitiva, a to nejen pro cyklistiku samotnou, ale i v následném ekonomickém efektu pro region. Navíc jsou stezky koncipovány tak, aby mohly být využívány všemi věkovými i výkonnostními skupinami cyklistů. Věřím, že si sem najdou cestu i studenti pro školní sportovní pobyty s propojením na environmentální vzdělávání žáků,“ uzavřel náměstek Celý.

Mapka ZDE (JPEG, 239 kB). 

Podrobnosti zájemci naleznou na http://singlekras.cz/ .

foto JMKfoto JMKfoto JMK