Tišnov hostil setkání starostů krajských organizací dobrovolných hasičů z celé ČR

Částkou ve výši 1,2 milionu korun podpoří letos kraj činnost a provoz krajské organizace Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. Patřičnou smlouvu podepsal dnes (21. dubna 2016) hejtman Michal Hašek u příležitosti pracovního setkání starostů krajských organizací Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska v Tišnově.

Jak ve své řeči před účastníky setkání zdůraznil hejtman Michal Hašek, na jižní Moravě i v ostatních regionech České republiky jsou dobrovolní hasiči aktivní součástí integrovaného záchranného systému a fungují perfektně – proto Jihomoravský kraj dobrovolné hasiče dlouhodobě podporuje. „Roční dotace pro jednotky dobrovolných hasičů se zvýšila z dřívějších 30 na současných 50 milionů korun. Tuto dotaci schválilo právě dnes dopoledne krajské zastupitelstvo. Součástí krajského rozpočtu je také podpora krajské organizace Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska a Moravské hasičské jednoty ve výši 1,55 milionu korun,“ uvedl hejtman Hašek.

Mezi lety 2009 až 2016 podpořil Jihomoravský kraj jednotky sborů dobrovolných hasičů téměř 286 miliony korun, v případě podpory Krajského sdružení hasičů se v tomto časovém intervalu jedná o částku 12,6 milionu a v případě podpory Moravské hasičské jednotě o sumu tří milionů korun. Profesionální hasiče kraj na dotacích a darech podpořil sumou přes 63 milionů.

Na jednání, které hostilo tišnovské vzdělávací středisko hasičského záchranného sboru, účastníci řešili spolupráci dobrovolných hasičů na úrovni krajů s profesionálními hasiči, s krajskými úřady a nechybělo ani téma mezinárodní spolupráce.

foto JMKfoto JMK