Mládežnická fotbalová akademie má v kraji zelenou

Jihomoravský kraj podpořil jako první z celkem tří partnerů uzavření memoranda o vzniku mládežnické fotbalové akademie v kraji – rozhodli o tom svým hlasování zastupitelé na svém čtvrtečním jednání (21. dubna 2016).

Partnery kraje v tomto projektu jsou Fotbalová asociace ČR (FAČR) a statutární město Brno. „Princip je jednoduchý. Chceme, aby na jižní Moravě existovalo místo, kde se budou systematicky rozvíjet mladé fotbalové talenty, a to jak z Brna, tak ze všech okresů kraje. Samozřejmě je potřeba k tomu připravit patřičnou logistiku – pro ty, kdo by bydleli v Brně, se musí internátně zajistit ubytování, je třeba řešit otázku veřejné dopravy nebo zdravotnického zázemí. To všechno řeší dnes schválené memorandum. Věřím, že se fotbalovou akademii v kraji podaří rozběhnout co nejdříve,“ vyjádřil přání hejtman Michal Hašek. Smyslem projektu, který vznikl ve spolupráci FAČR a Asociace krajů ČR, je mimo jiné umožnit talentovaným sportovcům rozvoj jejich talentu a kvalitní trénink, a to bez ohledu na sociální prostředí.

Vzájemná spolupráce Jihomoravského kraje, statutárního města Brna a FAČR bude tedy na základě memoranda zaměřena zejména na realizaci programů a podpory výchovy elitní fotbalové mládeže jako jedné z důležitých složek prevence sociálně patologických jevů ve společnosti. Půjde zde zejména o mládež věkové kategorie12 - 15 let, s přímým zaměřením na věkovou kategorii 14 - 15 let a následnou podporou věkové kategorie 16 - 19 let. Memorandum bude v této fázi uzavřeno na období do 30. června 2020.