Hejtman podpořil při návštěvě střední školy ve Strážnici obory strojírenství a oděvní

Jak se studenti vzdělávají ve strojírenských a oděvních oborech v krajské střední škole ve Strážnici se přijel podívat hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek. Netradičně jej doprovázel i jeden z vítězů soutěže Jeden den hejtmanem Robert Kerndl a jeho tým. Jednání zahájil hejtman na radnici se starostkou Renatou Smutnou a místostarostou Waltrem Bartošem. Následovala návštěva krajské střední školy. „Seznámil jsem se se strojírenskými i oděvními obory a zaujala mne i malá módní přehlídka, kterou si pro nás studentky připravily,“ uvedl hejtman Hašek, který ale nahlédl také do dílny, kde studenti pracují na CNC strojích, vytváří aranžmá či šijí oděvy, se kterými se představují na módních přehlídkách.

Součástí programu pak byla i návštěva dobrovolných hasičů či sportovního areálu TJ Jiskra Strážnice. „Zajímal jsem se i o sportovní zázemí, kraj se bude zabývat žádostí o pomoc s rekonstrukcí sociálního zázemí. Můj obdiv a poděkování patří nejen trenérům mladých stolních tenistů," uvedl hejtman Hašek s tím, že se jak s dobrovolnými hasič, tak i vedoucími sportovních oddílů bavili o dotačních programech, které každoročně kraj vypisuje.

Závěr pracovní návštěvy Strážnice patřil tamnímu krajskému Purkyňovu gymnáziu. "Seznámil jsem se s aktuálními investičními potřebami školy i s jejími významnými úspěchy studentů včetně celostátního vítězství ve středoškolské dějepisné soutěži," řekl Michal Hašek.
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK