Studenti soutěžili se svými projekty

Ve čtvrtek 14. dubna 2016 se v prostorách Střední školy dopravy, obchodu a služeb Moravský Krumlov konalo finále Studentských projektů 2015/2016. Záštitu nad soutěží převzal náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Stanislav Juránek, který též předal ceny nejlepším.

Studenti středních a vysokých škol z České a Slovenské republiky se zúčastnili se svými projekty v programu TurboCAD základního kola a do finále postoupilo celkem 17 projektů ze středních odborných škol z Moravského Krumlova, Bystřice pod Hostýnem, Bosonoh, Hodonína, Hradce Králové, Nového Boru, Ostravy, Topoľčan, Znojma, Žiliny a vysokých škol z Prahy a Brna. Finalisté museli projekty obhájit před odbornou porotou, ve které zasedali zástupci vysokých a středních škol a odborníků z praxe. Na porotě bylo vybrat nejlepší práce v kategorii stavební a strojírenské. Po obhajobě studenti soutěžili v dovednostech v programu TurboCAD, kdy dostali všichni stejné zadání a měli hodinu na jeho vypracování.

Hlavními organizátory soutěže byla Střední škola dopravy, obchodu a služeb Moravský Krumlov, příspěvková organizace a Špinar software. Soutěž má již svou tradici. První finále se konalo v roce 2007 v Moravském Krumlově, další kola pak probíhala v různých městech České a Slovenské republiky a desátý ročník se opět vrátil do Moravského Krumlova.

Podrobná tisková zpráva ZDE (docx, 379 kB).

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK