Jihomoravská delegace zamířila na pracovní návštěvu do Zadarské župy

Prezentace kraje, jednání s představiteli župy, podnikateli, vedením místní univerzity či účast na tradičním Dnu Zadarské župy – to je jen několik bodů z programu, které má před sebou delegace Jihomoravského kraje, která dnes (13. dubna 2016) pod vedením hejtmana Michala Haška vyrazila na pracovní návštěvu Zadarské župy v Chorvatsku.

Pracovní program delegace Jihomoravského kraje v Chorvatsku začal v Záhřebu setkáním hejtmana Michala Haška s velvyslancem České republiky Martinem Košatkou. Následovalo jednání předsedů Asociace žup Chorvatska a Asociace krajů ČR. "Dohodli jsme se na přípravě smlouvy o spolupráci a tématech pro vzájemnou komunikaci - čerpání a využití strukturálních fondů Evropské unie, školství, turistika a cestovní ruch, hospodářská spolupráce," řekl po jednání hejtman Michal Hašek. Středeční program uzavřel slavnostní večer Jihomoravského kraje za účasti zástupců Chorvatské republiky, žup, měst, krajanů a zástupců kulturní obce i byznysu 
 

Další program jihomoravské delegace přiblížil hejtman Michal Hašek. „V Záhřebu proběhne prezentace Jihomoravského kraje jako regionu vědy, výzkumu, inovací i vynikajícího vína, na programu mám jednání s místopředsedou vlády, předsedou parlamentu, vedením Záhřebské univerzity, hospodářskou komorou. V Zadaru se zúčastníme tradičního Dne Zadarské župy, kde vystoupím jménem všech zahraničních partnerů, sejdu se s županem Zadarské župy a navštívím jedno z partnerských měst - Pag. Na závěr cesty navštívím české krajany v Daruvaru a předám jim dar Jihomoravského kraje – 100 tisíc korun na nákup hudebních nástrojů a také knižní fond tamním krajanským organizacím,“ uvedl Michal Hašek.