Česká premiéra filmu Trauma Warriors k tématu autismu

Náměstek hejtmana Roman Celý uvedl v sobotu 9. dubna 2016 v brněnském kině Scala premiérovou projekci filmu Trauma Warriors u příležitosti Světového dne porozumění autismu.

Projekt, nad kterým převzal záštitu právě náměstek Roman Celý, zorganizovala studentská nezisková organizace Mise naděje, jež působí při Masarykově univerzitě v Brně – to vše ve spolupráci s projektem Inspirativní rána u příležitosti Světového dne porozumění autismu. Náměstek Celý ocenil aktivity studentů v této oblasti. „Jihomoravský kraj otevřel nový dotační program. Věřím, že právě neziskovka Mise naděje se do něj v průběhu příštího roku zapojí, protože tento program je určen právě k péči o pečující. Je potřeba povědomí o této problematice neustále zvyšovat,“ konstatoval před promítáním filmu náměstek Celý.

Práva k promítání filmu studenti získali díky spolupráci s americkou organizací Autism Research Institute. Film je koncipován jako forma svědectví, kde dospělí lidé s autismem popisují své mládí a dospívání a svěřují se se svými traumaty. Podrobnosti zájemci naleznou na www.misenadeje.cz a také https://www.facebook.com/misenadeje?fref=ts .

foto JMKfoto JMKfoto JMK