Hlasování v soutěži Nejlépe opravená kulturní památka Jihomoravského kraje 2015 vrcholí

Hlasování v soutěži Nejlépe opravená kulturní památka Jihomoravského kraje 2015 se blíží ke konci. Dosavadního SMS hlasování se dosud zúčastnilo asi 10 400 hlasujících, což je v této fázi soutěže zatím účast za všechny ročníky nejvyšší.

Již od počátku svádí bitvu o první místo soutěžící památky jak v kategorii velké stavby (kostel Panny Marie Bolestné ve Sloupu a hrobka Lichtenštejnů z Vranova u Brna), tak v kategorii díla výtvarného umění (chórové barokní lavice umístěné v kostele Nejsvětější Trojice v Brně - Králově Poli a socha sv. Petra v kostele sv. Václava v Hustopečích). V kategorii drobných staveb je nyní v čele márnice židovského hřbitova v Boskovicích. U některých dalších památek však hlasy také významně přibývají. Napětí podle dosavadních zkušeností bude trvat do poslední chvíle, například loni se o vítězích v některých kategoriích rozhodovalo v posledních minutách soutěže. Možnost poslat hlas Vaší oblíbené památce máte do pátku 8. dubna do půlnoci.

Fotografie vybraných památek a doprovázející popisné texty jsou uveřejněny na webových stránkách Jihomoravského kraje http://www.kr-jihomoravsky.cz/pamatky/ . Při hlasování formou SMS opět platí, že z jednoho telefonního čísla může být zaslán pouze jeden hlas. Na webové stránce soutěže je umístěn jednoduchý návod, jak při hlasování postupovat. Dle počtu obdržených hlasů se stanoví konečné pořadí a přidělí ceny.

Výsledky soutěže budou vyhlášeny na přelomu dubna a května 2016.