Náměstek Celý zahájil konferenci „Diagnóza neznamená konec“

 Ve středu 30. března 2016 zahájil náměstek hejtmana Roman Celý konferenci s názvem „Diagnóza neznamená konec“. Konferenci pořádala Oblastní charita Vyškov s cílem seznámit zájemce s projektem Centra duševního zdraví, které při charitě Vyškov před rokem vzniklo.

„Není nutné vytvářet velká centra zabývající se studiem a léčbou psychických onemocnění, naopak musíme nabídnout klientům možnost navštěvovat menší centra duševního zdraví v regionu, kde žijí a sdílí s ostatními své potřeby“, řekl na úvod náměstek Roman Celý. „Velmi důležité je pro tyto osoby žít v komunitě a domácím prostředí, na které jsou zvyklí. Proto jsem velmi rád, že se Oblastní charitě Vyškov podařilo za podpory mimo jiných subjektů i Jihomoravského kraje a města Vyškova tento projekt uskutečnit“, dodal náměstek Celý.

„Centrum duševního zdraví je určeno lidem, kterých se dotýká duševní onemocnění. To znamená nejen lidem, kteří mají psychiatrickou diagnózu, ale je tu i pro ty, kteří procházejí těžkým životním
obdobím, nebo se setkávají s psychickým onemocněním u svých blízkých či klientů“, vysvětlil ředitel Oblastní charity Karel Kosina. Centrum duševního zdraví nabízí prostor a hledá další možnosti, které se shodují s tím, kde se člověk ve svém životě nachází a plně respektuje jeho osobní rozhodnutí. Cílem je posílit člověka, aby se naučil zvládat zátěžové situace, fungovat v tíživých životních obdobích nebo se uměl vyrovnat s nemocí.
Ve středu 30. března 2016 zahájil náměstek hejtmana Roman Celý konferenci s názvem „Diagnóza neznamená konec“. Konferenci pořádá Oblastní charita Vyškov s cílem seznámit zájemce s projektem Centra duševního zdraví, které při charitě Vyškov před rokem vzniklo.

foto JMKfoto JMKfoto JMK