Jeden den hejtmanem bude Adam Mitrenga. Michal Hašek jej provede po kraji

Adam Mitrenga je novým hejtmanem Jihomoravského kraje. Tedy alespoň jako vítěz prvního ročníku soutěže Jeden den hejtmanem, kterou pod záštitou Michala Haška pořádalo brněnské Gymnázium Vídeňská. S týmem ve složení Zuzana Bartlíková, Kristýna Abrahamová a Jakub Cigl ze Sportovního gymnázia Ludvíka Daňka v Brně zažije nový hejtman jeden pracovní den v Jihomoravském kraji. Výsledky soutěže si vyslechli účastníci ve středu 23. března 2016 v zasedacím sále Krajského úřadu Jihomoravského kraje.

Na druhém místě se umístilo družstvo Gymnázia Brno-Řečkovice ve složení Martin Mužík, Vendula Školoudová, Kristýna Vašková a Michal Havelka. Pomyslnou bronzovou medaili vybojoval tým brněnského gymnázia na třídě Kapitána Jaroše - Robert Kerndl Šimon Andresek, Jan Oujezdský a Roman Solař.

Vítězům i všem účastníkům soutěže blahopřál hejtman Michal Hašek. „Když jsem měl možnost vidět alespoň část finálové soutěže, pochopil jsem, že možná zakládáme tradici, která bude mít, doufám, pokračování. Chci poděkovat za čas a energii, kterou jste věnovali přípravě na soutěž. Velmi si toho vážím, pojmenovali jste spoustu témat, zvládli jste i politický marketing. Chci poděkovat také porotě za její nasazení. Jsem rád, že se mezi mladými lidmi dalším způsobem přibližuje realita, co to je krajská samospráva. Vaše soutěž je o aktivní roli v politice, jaká témata byste chtěli řešit a jaké nové nápady byste chtěli přinést do veřejného života. Každému týmu zvlášť nabídnu jeden den s hejtmanem, dohodneme termíny a já se pokusím, aby ten Váš den hejtmanem byl co nejatraktivnější. Zúčastníte se jednání krajské rady, které je běžně neveřejné. Budete mít možnost se společně se mnou podílet se na přípravě některých materiálů. Připravíme výjezd do území Jihomoravského kraje a po určité části dne, kterou strávíte zde na úřadě, abyste poznali běžný chod a běžnou agendu, navštívili bychom některou část kraje a řešili bychom tam nějaký praktický problém,“ uvedl hejtman Hašek, který chce být s vítězi i nadále v kontaktu a jejich prostřednictvím sbírat podněty na práci krajské samosprávy s mladou generací.


Kapitán vítězného týmu Adam Mitrenga po vyhlášení zhodnotil přípravu na soutěž: „S týmem jsme tvrdě pracovali, jsme rádi, že se nám to povedlo. Nechtěli jsme řešit jenom jeden problém, hlavně jsme se zabývali dopravou a ekologií, které spolu souvisí a vypíchli jsme z toho ty největší problémy. Na jeden den s hejtmanem se těšíme, určitě to bude zajímavé,“ uvedl Adam Mitrenga.

Soutěžící, kandidáti na hejtmana, měli za úkol se svým týmem dvou až tří poradců připravit jedno nebo několik témat, která jsou podle jejich názoru vhodná pro oslovení občanů v oblasti krajské politiky a současně je podle nich nutné je v horizontu několika let řešit. Pro tato témata si mohli připravit nejrůznější výstupy – plakáty, prezentace, video kampaň ve formě klipů, vlastní oslovení občanů apod.
Podrobnosti o soutěži jsou na http://www.jedendenhejtmanem.cz/  .

 

 

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK