Náměstek Celý jednal se starostou obce Kanice

Náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Roman Celý se ve středu 9. března 2016 sešel v Kanicích se starostou obce Vladimírem Kalivodou. Hlavním tématem jejich setkání byly konkrétní projekty a záměry, při nichž by byla také vhodná pomoc ze strany Jihomoravského kraje.

Oba se pak shodli na tom, že obec Kanice patří k těm, kde se díky místním nadšencům, udržely místní tradice a typické zvyky zdejšího regionu. Jednotka dobrovolných hasičů obce Kanice byla založená už v r.1892 a o tři roky později zde byl založen TJ Sokol Kanice (stolní tenis,kuželky,turistika). Hody jsou pak v Kanicích největší tradiční akcí, která byla obnovena v roce 1992, a od té doby se zde hody konají každé dva roky. Obec se zapojuje i do dalších regionálních soutěží a projektů, velmi úzce spolupracuje s nedalekou obcí Křtiny, která se pyšní přívlastkem oblíbeného poutního centra v Moravském krasu.
„Velmi mne potěšilo pozvání od starosty Kalivody na hasičskou pouť Křtiny, která se uskuteční 24. dubna 2016. Je to velmi významná akce, která již 15 let patří k oblíbeným a vyhledávaným akcím v našem kraji. Zároveň musím ocenit systematickou práci pana starosty a jeho vynikající hospodářský výsledek, perfektní infrastrukturu a multifunkční zázemí samotné obce,“ zmínil Roman Celý, náměstek hejtmana JMK.
Oba společně navštívili zdravotnické středisko, mateřskou a základní školu, zbrojnici sboru dobrovolných hasičů a zmiňovaný multifunkční obecní úřad s knihovnou, hudební školou a společenskou místností. „Osobně musím práci pana starosty Kalivody vyzvednout a ocenit ji, jeho práce je tu vidět doslova na každém kroku a navíc si troufnu říct, že patří k raritám jižní Moravy, svou práci pro obec totiž vykonává již 26. rokem,“ doplnil náměstek Celý.
Obec Kanice je členem mikroregionu Časnýř, který slučuje 5 obcí a které se zasadily o vybudování cyklostezky Brno-Obřany – Bílovice nad Svitavou (postavena 2009) a cyklostezky lesní cesta Nad Klajdovkou (postavena 2008-2009), jejichž stavba byla významně podpořena také Jihomoravským krajem.
 

foto JMKfoto JMKfoto JMK