Ve Vyškově byla zahájena výstava o jihomoravské záchrance

Deset let jednotné Zdravotnické záchranné služby v podmínkách Jihomoravského kraje (ZZS JMK) přibližuje výstava, kterou v pondělí 7. března 2016 ve foyer Nemocnice Vyškov zahájil náměstek hejtman Roman Celý a ředitel organizace Milan Klusák.

Výstava bude přístupná ve vstupní hale Nemocnice Vyškov a to až do pátku 11. března 2016. Jde o putovní výstavu, která v dalších týdnech bude ke zhlédnutí postupně v dubnu na Břeclavsku a Hodonínsku, v květnu na Blanensku a na závěr v červnu ve Znojmě. Kromě výstavy bude ZZS JMK pořádat veřejné osvětové akce s tematikou ZZS a poskytování první pomoci.
Jednou z významných událostí bude již 8. ročník tradičního metodického zaměstnání „Malá jihomoravská Rallye Rejvíz“. Letošní ročník odborné soutěže týmů ZZS bude výjimečný velkým počtem soutěžních týmů a to nejen z Jihomoravského kraje, ale celé České republiky. Soutěžící čeká dvoudenní, částečně soutěžní, metodické cvičení s tematikou urgentní medicíny a krizové připravenosti, které je situováno do různých atraktivních lokalit města Brna
Informace o všech připravovaných akcích k desátému výročí jednotné ZZS JMK najdete na webových stránkách organizace www.zzsjmk.cz  .
 

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK