Lipov hostil dětskou pěveckou soutěž Horňácký zpěváček

Na 40 mladých folklorních talentů se v neděli 6. března 2016 před zaplněným sálem sokolovny v Lipově utkalo v dětské pěvecké soutěži Horňácký zpěváček. Letošní ročník soutěže zahájil a ceny vítězům předal hejtman Michal Hašek, pod jehož záštitou se V. ročník oblíbené folklorní akce uskutečnil.

Hejtman Hašek vyzdvihl význam dětských folklorní soutěží, jako je Horňácký zpěváček, pro zachování lidových tradic v kraji. Smyslem akce podle pořadatelů je umožnit nadaným dětem regionu Horňácko představit své hlasy za doprovodu cimbálové muziky před publikem, motivovat je ke zpěvu a poznání lidových písní a tím uchování hodnot tradiční lidové kultury regionu Horňácka. Přehlídka dětských zpěváků Horňácka je zároveň soutěží, jejíž vítězové postupují do oblastního kola soutěže Zpěváček Slovácka.

Sedmičlenná porota, v jejímž čele zasedl legendární horňácký primáš Martin Hrbáč, rozhodla o tom, že v kategorii do 10 let titul Horňácký zpěváček letos získal sedmiletý Janíček Pavlík z Hrubé Vrbky, v kategorii od 10 do 15 let pak zvítězil čtrnáctiletý Karel Soviš z Veselí nad Moravou.

foto JMKfoto JMKfoto JMK