Krajská rada poděkovala za pomoc při řešení migrace. Hejtman se sejde se zástupci nadačního fondu

Policii České republiky i dalším složkám integrovaného záchranného systému poděkovala ve středu 10. února 2016 krajská rada prostřednictvím hejtmana Jihomoravského kraje za dosavadní zvládnutí migrace na jižní hranici České republiky.

„Především díky práci policistů a dalších podpůrných složek IZS je ochráněna státní hranice, platí české i evropské právo. Rada kraje za to Policii ČR i dalším složkám svým usnesením poděkovala. Zítra se na krajském úřadě uskuteční jednání o možnosti přijetí třiceti iráckých křesťanů na jižní Moravě. Jde o křesťany z oblasti Mosulu, kteří byli pronásledováni Islámským státem,“ uvedl hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek.

Jak dodal, okamžitě po tomto jednání vyhodnotí krajská koalice všechny informace, které získá.

„Pokud zazní také nějaké požadavky na pomoc, ať už metodickou, věcnou či finanční, tak krajská koalice nejpozději do příštího týdne navrhne a také projedná takovouto pomoc ze strany Jihomoravského kraje pro Nadační fond Generace 21, který se věnuje z pověření vlády řešení problému iráckých křesťanů,“ sdělil hejtman.

„Zároveň rada obdržela informaci, že ustavuji Poradní sbor hejtmana pro otázky migrace. Připomínám, že tento poradní sbor nebude suplovat kompetence například bezpečnostní rady kraje ani dalších orgánů. Úkolem poradního sboru bude shromáždit odborníky na humanitární část pomoci migrantům. Předpokládám zde zastoupení především neziskového sektoru. Budou tam jak lidé z krajské samosprávy, krajského úřadu, člověk z krajského ředitelství policie kvůli koordinaci, ale předpokládám, že většinu členů budu jmenovat na návrh neziskového sektoru,“ řekl Michal Hašek.
foto JMK