Náměstek Juránek ocenil nejoblíbenější učitele regionálního kola ankety Zlatý Ámos

V prostorách zastupitelského sálu krajského úřadu v Brně dekoroval v úterý 26. ledna 2016 náměstek hejtmana Stanislav Juránek šerpou a korunkou vítěze jihomoravského kola soutěže Zlatý Ámos. V regionálním kole ankety o nejoblíbenějšího učitele České republiky letos zvítězila Jindřiška Mrázková ze židlochovické ZŠ Tyršova 611, kterou porota vybrala z celkem třinácti nominovaných pedagogů.

Do republikového semifinále, které se uskuteční 3. března v Praze, spolu s vítězkou postoupili také další oblíbení pedagogové – Lenka Dufková (ZŠ nám. 28. října 1708, Tišnov) a Michal Pospíšil (ZŠ U Tenisu 4, Přerov).

Pořadatelem tradiční ankety je občanské sdružení Klub Domino, Dětská tisková agentura. Jejím posláním je především popularizace pedagogů, kteří podle hodnocení dětí, žáků a studentů významně přispívají k utváření kvalitního vztahu mezi žáky a učiteli (vychovateli), dětmi a jejich vedoucími. V regionálních kolech je úkolem žáků a studentů před porotou představit nominovanou paní učitelku nebo nominovaného pana učitele a obhájit svůj návrh.

Letos se koná již 23. ročník této soutěže, slavnostní korunovace celorepublikového Zlatého Ámose bude součástí programu Kantorského bálu 19. března 2016 v Praze. Další podrobnosti anketě najdete na www.zlatyamos.cz .