Velká cena cestovního ruchu 2015/2016: Dvě ocenění pro jižní Moravu

Druhé místo v kategorii Nejlepší elektronická komunikace za Mobilní průvodce po jižní Moravě a Trnavském kraji a třetí místo v kategorii Nejlepší jednotná kampaň za projekt Živé prameny jižní Moravy obsadila v soutěži o Velkou cenu cestovního ruchu 2015/2016 Centrála cestovního ruchu Jižní Morava.

Ceny devátého ročníku prestižní soutěže byly předány 14. ledna na brněnském výstavišti v závěru prvního dne veletrhu cestovních příležitostí v regionech Regiontour 2016.
Smyslem soutěže, vyhlašované vydavatelským domem C.O.T. media a společností Veletrhy Brno, je každoročně upozornit na výjimečné projekty z různých segmentů turismu a poukázat na atraktivní novinky oboru.
Jednatelka pořádající společnosti Eva Frindtová při slavnostním vyhlašování vítězů konstatovala, že úroveň soutěže rok od roku roste. „V cestovním ruchu v ČR podniká a pracuje mnoho šikovných lidí, což se opět prokázalo na kvalitě přihlášených projektů,“ uvedla Frindtová. Kromě cen v kategoriích Nejlepší jednotná kampaň, Nejlepší turistický produkt, Nejlepší elektronická komunikace a Nejlepší lázeňský a wellnes balíček byli vyhlášeni také vítězové kategorie Nejlepší cestovní kancelář, o nichž rozhodla v anketě široká veřejnost.
První cenu za Nejlepší jednotnou kampaň si z Brna odvezli zástupci Centrály cestovního ruchu Východní Moravy za kampaň Cyril a Metoděj, autentický příběh naší země. V kategorii Nejlepší turistický produkt porota vybrala jako vítěze produkt Pražské informační služby s názvem Užijte si Prahy jako ve filmu. V kategorii Nejlepší lázeňský a wellnes balíček zvítězil speciální dětský „balíček“ Se Sofinkou za zdravím společnosti Priessnitzovy léčebné láízně. Pomyslné zlato za Nejlepší elektronickou komunikaci si odnesli představitelé obecně prospěšné společnosti BRANKA za elektronickou komunikaci nazvanou prostě Kladské pomezí. Nejlepší cestovní kanceláří se podle ankety veřejnosti stala, stejně jako před rokem, cestovní kancelář Vítkovice Tours, která je největší tuzemskou cestovní kanceláří specializovanou na pobyty na Jadranu.