Kraj pomohl kyjovskému Domovu Horizont s přístavbou i novým výtahem

Více než sedm milionů korun investoval v průběhu minulého roku Jihomoravský kraj do přístavby a výtahu v budově D kyjovského Domova Horizont. Ve středu 20. ledna 2016 přestřihl hejtman Michal Hašek spolu s náměstkem Markem Šlapalem symbolickou pásku u dokončeného díla.

Hejtman Michal Hašek ocenil, že krajská samospráva rozhodla o přičlenění investičních prostředků na tento záměr a naplnila tak slib, že s touto pro domov tolik důležitou investicí pomůže. Poděkoval také vedení a pracovníkům krajem zřizovaného domova Horizont za odváděnou práci. „Úroveň společnosti se vždy pozná podle toho, jak se dovede postarat o své potřebné,“ řekl hejtman Hašek a konstatoval, že touto investicí v domově podpora kraje nekončí.

V současné době má domov registrovány dvě sociální služby – funguje jako domov pro osoby se zdravotním postižením s kapacitou 220 lůžek, a také jako chráněné bydlení nyní s kapacitou 16 lůžek. V letech 2009 až 2015 podpořil kraj rozvoj této svojí příspěvkové organizace více než 14 miliony korun. 

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK