Jihomoravský kraj se představuje na veletrhu Regiontour, zahájený je prodej vstupenek na MotoGP

Jihomoravský kraj se představuje na veletrhu REGIONTOUR 2016, který začal na brněnském výstavišti ve čtvrtek 14. ledna a trvá až do neděle 17. ledna 2016.

Zahájení veletrhu se zúčastnil hejtman Michal Hašek, předseda Senátu Parlamentu ČR Milan Štěch či náměstkyně ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.
„Jsem rád, že po 15 letech existence krajů uvidíme prezentace, které povzbudí k návštěvě. Věřím, že se domácí turistika stane mnohem více vyhledávanou, protože se u nás budou zahraniční turisté cítit bezpečně,“ řekl hejtman Michal Hašek. „Využívám této příležitosti, abych vyzval příznivce motorismu, aby ode dneška nakupovali vstupenky na srpnovou Grand Prix České republiky, kterou se podařilo zachránit a v příštích pěti letech se pojede na Masarykově okruhu,“ uvedl hejtman Hašek.

Jihomoravský kraj prezentuje svou ucelenou nabídku turistických možností v jedné expozici. Je zde soustředěna jak nabídka tematická (jako cykloturistika, vinařství, lázeňství, galerie a muzea, Baťův kanál a dopravní infrastruktura), tak regionální (tj. zástupci turistických oblastí Jihomoravského kraje: Brno a okolí, Moravský kras a okolí, Znojemsko a Podyjí, Pálava a Lednicko-valtický areál a Slovácko). Domácí nabídku obohacují zahraniční partneři kraje.
Stejně jako v minulosti je hlavním cílem propagace kraje ucelená turistická nabídka jižní Moravy v jediné expozici. Je zde soustředěna jak nabídka tematická (jako cykloturistika, vinařství, lázeňství, galerie a muzea, Baťův kanál a dopravní infrastruktura), tak regionální (tj. zástupci turistických oblastí Jihomoravského kraje: Brno a okolí, Moravský kras a okolí, Znojemsko a Podyjí, Pálava a Lednicko-valtický areál a Slovácko). Turistické produkty jižní Moravy představí Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava a tuto domácí nabídku obohatí zahraniční partneři kraje: Trenčínský samosprávný kraj, Trnavský samosprávný kraj, Dolní Rakousko, Leningradská oblast, Lodžské vojvodství, Department Gers, Zadarská župa, Bjelovarsko-Bilogorská župa, Šumadijský okruh a letos poprvé provincie Guangdong z Čínské lidové republiky.
Jihomoravský kraj zde také přibližuje některé novinky letošní turistické sezóny. Jedná se například o otevření muzejní expozice v brněnské vile Löw-Beer nebo Archeologický park Pavlov, kombinující současné audiovizuální technologie i klasickou muzejní prezentaci. Přímo na stánku si návštěvníci mohou zahrát mnoho interaktivních vědecky laděných soutěží a to o zajímavé ceny.
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK