Hašek a Ťok řešili spolupráci krajů a státu v dopravě v roce 2016

Jihomoravský hejtman a předseda Asociace krajů České republiky Michal Hašek jednal dnes (6. ledna 2016) společně s budoucím jihomoravským náměstkem pro dopravu Romanem Hanákem s ministrem dopravy Danem Ťokem a státním tajemníkem Tomášem Čočkem.

"Jednali jsme o spolupráci státu a krajů v oblasti dopravy v roce 2016. Hlavním tématem diskuze byla koordinace dopravních staveb státu a krajů v roce 2016 včetně zajištění lepší informovanosti motoristické veřejnosti o probíhajících stavbách a možných objížďkách prostřednictvím informačního systému ŘSD Dopravní info," uvedl Michal Hašek.

"Dohodli jsme se na harmonogramu projednání přehledu oprav v jednotlivých krajích, který si ŘSD a krajské správy silnic předají do konce února, do konce března by byl pilotně rozšířen informační systém Dopravní info o regionální data. Dále jsme jednali o možném pokračování financování části oprav krajských silnic z prostředků SFDI, o podpoře krajů ve vztahu k ministerstvu dopravy a vládě směrem k orgánům EU ve věci platnosti stanovisek EIA k propracovaným významným dopravním stavbám, o přípravě nového memoranda státu a krajů o financování regionální železniční dopravy či o možnostech čerpání podpory na pořízení nových kolejových vozidel pro zajištění regionální železniční dopravy z fondů EU(OPD)," doplnil Hašek.
foto JMKfoto JMK