Lelekovičtí hasiči mají nové zásahové auto. I díky kraji

Dobrovolní hasiči v Lelekovicích mají k zásahům nové auto - v úterý 22. prosince 2015 se před zdejší hasičskou zbrojnicí uskutečnilo jeho slavnostní předání a žehnání. Klíče od nové cisternové stříkačky převzali dobrovolní hasiči Lelekovic za asistence hejtmana Michala Haška.

Hejtman Hašek vyzdvihl činnost dobrovolných hasičů. „Pokud se cokoli dramatického děje na jižní Moravě – ať už jsou to povodně, nebo sesuvy či jiné mimořádné události -, tak jako šéf integrovaného záchranného sytému dobře vím, že bez dobrovolných hasičů by to nešlo zvládnout,“ řekl v Lelekovicích jihomoravský hejtman Hašek.

„Za posledních sedm let jsme do složek integrovaného záchranného systému tady na jižní Moravě investovali 240 milionů korun. Letos i příští rok to bude jen pro dobrovolné hasiče 50 milionů korun – ať už na novou techniku, nebo na hasičské zbrojnice. Od příštího roku se otevírá také nový vládní program. Je to poprvé v historii, kdy si dobrovolní hasiči budou moci sáhnout i na státní peníze. To je způsob, jak vám můžeme poděkovat za vaše nasazení, za vaši práci,“ konstatoval hejtman, který zdůraznil, že bez dobrovolných hasičů by ve městech a vesnicích často nefungoval ani spolkový život. Michal Hašek přítomným také poděkoval za kvalitní spolupráci sboru s Jihomoravským krajem v uplynulém roce a popřál krásné Vánoce a vše nejlepší do roku nového.

Výjezdová jednotka sboru dobrovolných hasičů v Lelekovicích má v současnosti 17 členů, při sboru též fungují mladí hasiči, kteří se pravidelně účastní soutěží ligy mládeže. Více o jeho činnosti naleznou zájemci zde: http://www.hasici-lelekovice.cz/ .
 

foto JMKfoto JMKfoto JMK