V Nosislavi a Starovičkách skončily objížďky

Z Nosislavi do Staroviček se od 30. června 2015 jede po opravené silnici. Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová spolu s hejtmanem Michalem Haškem a dalšími hosty slavnostně zahájila provoz na modernizované čísti silnice II/425.

„Opravy silnic představují nikdy nekončící proces. Chci poděkovat všem, kteří se na realizaci tohoto projektu podíleli už od přípravy projektové dokumentace. Místním občanům chci poděkovat za to, že měli pevné nervy a držím palce několika desítkám obcí na jižní Moravě, které v těchto týdnech a měsících zažívají také masivnější opravy krajské dopravní infrastruktury. Letos poprvé jde do oprav krajských silnic na jižní Moravě více než miliarda korun a já doufám, že toto tempo vydrží. Budu také rád, když tranzitní zákazové značky, které jsou teď nově rozmisťovány na trasách kolem dálnice D2, budou také vynucovány prostřednictvím dopravní policie, protože to je jedna z věcí, které budeme muset akutně s vládou řešit,“ zdůraznil hejtman Michal Hašek.

„Jsem velice potěšena kvalitou a důležitostí projektů, které jsem na jižní Moravě za dva dny své návštěvy viděla. Pro mě osobně je velkou ctí, že tady mohu být s vámi a mohu se účastnit tohoto slavnostního kroku, zvlášť když je projekt financovaný z regionálního operačního programu. Přeji si, aby silnice fungovala, nepropadala se, aby sloužila obyvatelům obce i projíždějícím jako jsem já,“ uvedla ministryně Karla Šlechtová.

Skončily tak stavební práce na dvou projektech Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje, které byly realizovány v rámci programu ROP NUTS 2 Jihovýchod. Projekt „II/425 Nosislav - Velké Němčice, Starovičky“ zahrnuje modernizaci silnice v celkové délce 10,733 km včetně dvou mostů. Stavební práce zahájila firma M_SILNICE v loňském roce s celkovým nákladem 92,5 mil. Kč. V případě projektu „II/425 Nosislav průtah“ šlo o modernizaci silnice v celkové délce 1,788 km včetně jednoho mostu. Stavební práce začaly v dubnu 2015 a prováděla je firma STRABAG s celkovým nákladem 23,8 mil. Kč. Dokončené stavby navazují na již dříve dokončené projekty na silnici II/425 realizované s pomocí Regionálního operačního programu Jihovýchod v celkové částce 350 milionů korun.

Silnice II/425 je významnou spojnicí mezi městy Brno, Rajhrad, Židlochovice, Hustopeče a Břeclav a řeší dopravní obslužnost sídel podél této trasy. Modernizace této silnice je jednou z priorit Jihomoravského kraje a dotačního programu ROP NUTS 2 Jihovýchod. Dokončené stavby výrazným způsobem přispějí ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu a ke zlepšení životního prostředí.

foto JMKfoto JMKfoto JMK