Vinařský fond získal notifikaci EU pro roky 2015 - 2020

Podpora pěstitelům vína, podnikům působícím ve zpracování a marketingu vinařských produktů. A to ve výši až 420 milionů korun v období pěti let. Rada Vinařského fondu v pondělí 29. června 2015 projednala podmínky Podpory poskytované Vinařským fondem pro období od 1.1.2015 do 31.12.2020, které České republice zaslala 29. května Evropská komise.

„Jsem rád, že se České republice podařilo notifikovat další existenci a činnost Vinařského fondu ČR, který bude v příštích pěti letech moci v souladu s podmínkami Evropské komise podporovat pěstitele vína, podniky působící ve zpracovaní a marketingu vinařských produktů. Dovolenou formou podpory budou přímé dotace či dotované služby. Hlavním cílem je stimulace produkce a marketingu jakostních vín a poskytování informací o vinohradnictví a vinařství a propagace vyráběných vín. Propagační akce zdůrazní kvalitu vína a budou šířit vědecké poznatky o úměrné a odpovědné konzumaci vína. To si stanovila Evropská komise," komentoval dokument Evropské komise předseda Rady Vinařského fondu a jihomoravský hejtman Michal Hašek.

 Vinařský fond vznikl v roce 2002. Mezi jeho současné úkoly patří podpora marketingu vína, rozvoj vinařské turistiky a informování veřejnosti o vinohradnictví a vinařství. Vinařský fond pracuje na obdobné bázi jako organizace v ostatních vinařských zemích Evropy a napomáhá zvyšování povědomí veřejnosti o domácích vínech. Více informací najdete na www.vinarskyfond.cz  .

foto JMKfoto JMKfoto JMK