Kraj pomůže hospicové péči. Sedmi miliony

Krajské zastupitelstvo ve čtvrtek 25. června 2015 podpořilo poskytovatele domácí hospicové péče. A to ve výši 6,86 milionu korun. „Jihomoravský kraj se jako první region v České republice rozhodl podpořit samostatným dotačním programem domácí hospicovou péči. Jsem rád, že zastupitelstvo kraje může na základě většího množství žádostí rozdělit sedm milionů korun pro letošní rok, kdy bude tento projekt pilotně na jižní Moravě fungovat. Myslím si, že lidé, kteří potřebují domácí hospicovou péči, si takovouto podporu ze strany kraje jednoznačně zaslouží,“ řekl hejtman Michal Hašek.

O peníze od kraje se hlásilo osm žadatelů. „Museli jsme vyřadit kyjovskou Charitu, protože jsme jí peníze na stejný projekt poskytli už v minulosti. Nelze totiž podpořit stejnou akci dvakrát,“ řekl náměstek hejtmana Marek Šlapal. „Takto může být podpořena domácí hospicová péče ve všech okresech Jihomoravského kraje. Jde o téma, které není jen pro rok 2015 nebo 2016, ale i pro roky další. Ukazuje se, že lidé chtějí závěr svého života strávit doma a my máme možnost ještě navíc za podstatně levnější peníze toto umožnit,“ uvedl náměstek hejtmana Roman Celý.

Už na začátku června rozhodla krajská rada o dotaci ve výši 140 tisíc korun pro s.r.o. Zdislava z Veselí nad Moravou. O dalších šesti dotacích v celkové výši 6 860 000 korun rozhodlo krajské zastupitelstvo.

Přehled schválených dotací:

Diecézní charita Brno (Domácí hospicová péče v JMK) 3 795 000 Kč
Sanus Brno (Poskytování domácí hospicové péče) 750 000 Kč
Oblastní charita Vyškov
(Mutidisciplinární tým pro dlouhodobě a nevyléčitelně nemocné a jejich rodiny) 700 000 Kč
Charita Veselí nad Moravou
(Domácí hospicová (paliativní) péče) 420 000 Kč
Hospic sv. Alžběty o.p.s. Brno (Domácí hospicová péče) 900 000 Kč
Homedica s.r.o. Hodonín
(Domácí mobilní hospicová péče) 295 000 Kč
foto JMKfoto JMKfoto JMK