foto 1 foto 2

Kotlíkové dotace - Operační program Životní prostředí

Upozornění

V souvislosti s přijímanými opatřeními proti šíření onemocnění COVID 19 se upravuje provozní doba Krajského úřadu JMK pro veřejnost následovně:
Úřední dny:
                 
Pondělí 8.00 - 17.00 hod.
                  Středa 8.00 - 17.00 hod.

 

V ostatní dny nebudou možné osobní konzultace s administrátorkami projektů.

Osobní návštěvy domlouvejte prosím předem a to výhradně na výše uvedené úřední dny.

Žádáme návštěvníky Krajského úřadu Jihomoravského kraje, aby dodržovali aktuálně platná mimořádná opatření Ministerstva zdravotnictví ČR a v prostorách úřadu používali ochranné prostředky dýchacích cest (roušky, respirátory, šátky, šály nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének).

 

Děkujeme za pochopení.

 

_______________________________________________________________________________________

Dne 23. září 2019 byla vyhlášena třetí vlna kotlíkových dotací, sběr žádostí probíhá od 24. října 2019. Více informací naleznete na odkazu níže:

Kotlíkové dotace III - sběr žádostí do tzv. zásobníku, příjem žádostí bude ukončen 30.09.2020 ve 12:00

 _____________________________________________________________________________

 V rámci druhé vlny kotlíkových dotací byl sběr žádostí ukončen – více informací:

Kotlíkové dotace II - sběr žádostí ukončen.

  

V rámci první vlny kotlíkových dotací byl sběr žádostí ukončen – více informací:

Kotlíkové dotace I - sběr žádostí ukončen.

 

 

Kotlíkové dotace v Jihomoravském kraji

Cílem projektu je snížení emisí z lokálního vytápění domácností v Jihomoravském kraji prostřednictvím výměny stávajících kotlů na pevná paliva za nové nízkoemisní zdroje. Instalace nového zdroje vytápění může být spojena také s instalací solárně termických soustav pro přitápění nebo přípravu teplé vody. Dnes 18.12.2015 byla vyhlášena 1. krajská výzva, sběr žádostí byl zahájen dne 18.01.2016 v 10.hod. Druhá krajská výzva prvního projektu byla vyhlášena dne 19.09.2016, sběr žádostí byl zahájen dne 01.11.2016 v 10.hod.

Aktuální krajská výzva druhého projektu byla vyhlášena dne 14.09.2017, sběr žádostí byl zahájen dne 16.10.2017 - podrobná pravidla jsou od 14.09.2017 popsána v krajské výzvě - ZDE a v dotačním programu - ZDE.

V září 2019 bude vyhlášena krajská výzva třetího projektu, sběr žádostí je plánován na říjen 2019.

 

 

KOMIKS SMOKEMAN

 

Pročtěte si úplné vydání komiksu se Smokemanem, hrdinou, který ví, jak správně topit a nebojí se vám to říct. Příběhy Smokemana vycházely na pokračování v časopise Priorita. Kompletní vydání – ke stažení ZDE.
Dozvíte se, jak správně přikládat, jak co nejefektivněji využívat energie, jaké výhody přináší moderní kotel nebo na co si dát pozor při provozu. Smokeman je dílem zkušebny Výzkumného energetického centra Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava.

Kromě rad v brožuře najdete základní informace ke kotlíkovým dotacím a také k programu Nová zelená úsporám, který finančně podporuje majitele domů při úsporných energetických opatřeních.

 

 


_______________________________________________________________________________________