foto 1 foto 2

Kotlíkové dotace - Operační program Životní prostředí

Pokračování kotlíkových dotací v programovém období 2021–2027

Program kotlíkových dotací bude pokračovat i v novém programovém období. Výzva pro kraje bude dle odhadu Ministerstva životního prostředí ČR vyhlášena nejdříve koncem roku 2021. Výzva pro občany tak bude moci být s velkou pravděpodobností vyhlášena až v příštím roce. Aktuálně probíhají jednání ohledně podoby řídící dokumentace, podmínky programu tak zatím nejsou známy, nicméně lze předpokládat, že se budou od současných podmínek lišit. Aktuální informace budeme zveřejňovat zde.

_______________________________________________________________________________________

Upozornění

V souvislosti s přijímanými opatřeními proti šíření onemocnění COVID 19 se upravuje provozní doba Krajského úřadu JMK pro veřejnost následovně:
Úřední dny:
                 
Pondělí 08.00 - 17.00 hod.
                  Středa 08.00 - 17.00 hod.

 

Osobní návštěvy domlouvejte prosím předem a to výhradně na výše uvedené úřední dny.

Žádáme návštěvníky Krajského úřadu Jihomoravského kraje, aby dodržovali aktuálně platná mimořádná opatření Ministerstva zdravotnictví ČR a v prostorách úřadu používali ochranné prostředky dýchacích cest (roušky, respirátory, šátky, šály nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének).

 

S ohledem na vládní nařízení vykonávají administrátorky projektů práci z domova, ke komunikaci proto využívejte především e-mail:

 

jméno e-mail
Ing. Tereza Rosypalová rosypalova.tereza@jmk.cz
Bc. Kateřina Fafílková fafilkova.katerina@jmk.cz
Ing. Silvie Zábranská zabranska.silvie@jmk.cz
Ing. Tereza Šlechtová slechtova.tereza@jmk.cz
Bc. Renata Nejezchlebová nejezchlebova.renata@jmk.cz

 

 

Děkujeme za pochopení.

 

_______________________________________________________________________________________

Příjem žádostí do třetí vlny kotlíkových dotací byl 30.09.2020 ve 12:00 ukončen - více informací:

Kotlíkové dotace III - sběr žádostí ukončen

_____________________________________________________________________________

 V rámci druhé vlny kotlíkových dotací byl sběr žádostí ukončen – více informací:

Kotlíkové dotace II - sběr žádostí ukončen.

  

V rámci první vlny kotlíkových dotací byl sběr žádostí ukončen – více informací:

Kotlíkové dotace I - sběr žádostí ukončen.

 

 

Kotlíkové dotace v Jihomoravském kraji

Cílem projektu je snížení emisí z lokálního vytápění domácností v Jihomoravském kraji prostřednictvím výměny stávajících kotlů na pevná paliva za nové nízkoemisní zdroje. Instalace nového zdroje vytápění může být spojena také s instalací solárně termických soustav pro přitápění nebo přípravu teplé vody. Dnes 18.12.2015 byla vyhlášena 1. krajská výzva, sběr žádostí byl zahájen dne 18.01.2016 v 10.hod. Druhá krajská výzva prvního projektu byla vyhlášena dne 19.09.2016, sběr žádostí byl zahájen dne 01.11.2016 v 10.hod.

Aktuální krajská výzva druhého projektu byla vyhlášena dne 14.09.2017, sběr žádostí byl zahájen dne 16.10.2017 - podrobná pravidla jsou od 14.09.2017 popsána v krajské výzvě - ZDE a v dotačním programu - ZDE.

V září 2019 bude vyhlášena krajská výzva třetího projektu, sběr žádostí je plánován na říjen 2019.

 

 

KOMIKS SMOKEMAN

 

Pročtěte si úplné vydání komiksu se Smokemanem, hrdinou, který ví, jak správně topit a nebojí se vám to říct. Příběhy Smokemana vycházely na pokračování v časopise Priorita. Kompletní vydání – ke stažení ZDE.
Dozvíte se, jak správně přikládat, jak co nejefektivněji využívat energie, jaké výhody přináší moderní kotel nebo na co si dát pozor při provozu. Smokeman je dílem zkušebny Výzkumného energetického centra Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava.

Kromě rad v brožuře najdete základní informace ke kotlíkovým dotacím a také k programu Nová zelená úsporám, který finančně podporuje majitele domů při úsporných energetických opatřeních.

 

 


_______________________________________________________________________________________