Učně pasovali na kominické a čalounické tovaryše

Celkem 25 učňů kominického a sedm čalounického řemesla převzalo v úterý 23. června 2015 v sále Konventu Milosrdných bratří v Brně tovaryšský list. Slavnostního pasování absolventů Střední školy stavebních řemesel Brno-Bosonohy na tovaryše se zúčastnil jihomoravský hejtman Michal Hašek. Při této slavnostní příležitosti noví tovaryši obdrželi také listy výuční.

Pasování svých kominických absolventů na tovaryše pořádá tato střední škola druhým rokem, premiéru si však letos odbylo slavností předání tovaryšského listu čalouníkům. Cech čalouníků a dekoratérů tak v prostorách Konventu Milosrdných bratří historicky poprvé přijal za čalounické tovaryše sedm absolventů, kteří úspěšně ukončili učební obor čalouník. Střední škola stavebních řemesel Brno-Bosonohy tímto slavnostním aktem pokračuje v historické tradici a její snahou je zdůraznit důležitost řemeslných oborů.

Letošního ročníku pasování učňů na kominické a čalounické tovaryše se spolu s hejtmanem Michalem Haškem a zástupci Moravského kominického společenstva a Cechu čalouníků a dekoratérů zúčastnil také radní Jiří Janda.

foto JMKfoto JMK