VIDA! může získat další miliony. Pořídí nové exponáty

Patnáct milionů korun na rozšíření Moravian Science Centre Brno. Rada Jihomoravského kraje schválila materiál, kterým se kraj přihlásí do výzvy Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace. Oblíbené vědecké zábavní centrum VIDA!, které během půl roku navštívilo již sto tisíc lidí, se tak může dočkat dalších peněz.

„Cílem projektu je zvýšení atraktivity a rozšíření aktivit centra. Ještě více se tak přiblíží věda a výzkum co nejširšímu počtu potenciálních zájemců, zejména dětem a mládeži školního věku. Vytvoříme tak podmínky pro růst počtu studentů a absolventů přírodovědných a technických oborů na našich středních odborných, vyšších odborných a vysokých školách,“ uvedl hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek.

Předmětem projektu je rozšíření expozice o nové exponáty, rozšíření vybavení centra o nová zařízení a technologie a propagace centra.

„Peníze poslouží na pořízení samostatně stojících exponátů, multimediálního obsahu v podobě videí a filmů, rozšíření digitálního návštěvnického rozhraní, změkčovače vody pro vodní světy, přístrojového a technického vybavení návštěvnických dílen a Divadla vědy a propagaci a medializaci centra,“ doplnil hejtman.