Zalogujte si zajímavá místa. Seznámí vás s osobnostmi

Stovku míst po celém Jihomoravském kraji spjatých se zajímavými a inspirativními osobnostmi. To nabízí nová hra LOGUJ!, kterou pro všechny, které baví cestovat, objevovat a poznávat, připravil Jihomoravský kraj. Určená je pro majitele takzvaných chytrých telefonů, protože hlavním nosičem hry jsou infopanely s QR kódy.

„Návštěvník po zalogování ihned získá popis místa, vztah k určité osobnosti jižní Moravy, informace z jejího života, kvízové otázky a hlavně otázky do několika her. Jedná se například o dětskou hru, kdy se těm nejmenším postupně odhaluje obrázek, takzvané aktivity, jež jsou určené pro rodiny s dětmi a nabízí náměty na hry, protažení těla či netradiční diskuze,“ uvedl hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek.
Jak doplnil, další hrou je Zlatá desítka, kdy výchozím bodem putování je Vranov u Brna a postupně se návštěvníci díky šifrám dozvědí, proč bylo vybráno právě deset zajímavých míst, na které se dostanou. Správné odpovědi se zasílají na Jihomoravský kraj a vylosované výherce čekají zajímavé ceny.
„Poslední hrou je Velká hra určená hlavně pro mládež a dospělé. Odměna za dokončení je zatím velkou záhadou, protože pokyny pro získání poskytne až vyluštěná tajenka. Nutná je však návštěva nejméně šestadvaceti míst,“ nastínil Michal Hašek.
Stáhnout aplikaci je možné přímo v telefonu při prvním načtení QR kódu přes čtečku. Nutná je registrace a pak už můžou lidé hrát. Informace zájemci získají i na webu www.jizni-morava.cz .