Znojemský plavec Adam Hlobeň nejúspěšnějším sportovcem olympiády dětí a mládeže

Olympiáda v Plzni je u konce, jižní Morava skončila sedmá

Závěrečným ceremoniálem na plzeňském náměstí Republiky skončila olympiáda dětí a mládeže 2015. V týdnu v Plzni soutěžilo přes dva tisíce mladých sportovců v celkem dvaceti disciplínách (osmnácti sportovních a dvou nesportovních).

Celkově nejúspěšnějším sportovcem Jihomoravského kraje byl Adam Hlobeň. Mladý plavec ze Znojma získal dohromady šest zlatých medailí a stal se také nejúspěšnějším medailistou celé olympiády. „Líbilo by se mi startovat třeba na mistrovství světa, ale není lehké se tam dostat, je to můj sen,“ svěřil se Adam. S jasnou převahou vyhrála turnaj v plážovém volejbalu dvojice Matěj Džavoronok, Patrik Maňas. Za celou olympiádu neprohráli ani set. „Pro nás to byla asi nejlepší akce této sezóny, za týden nás ještě čeká mistrovství republiky, tam to bude ještě o něco těžší,“ komentovali vítězové. Trénuje je Matějův táta, velká osobnost českého volejbalu.

Atleti s celkovými deseti medailemi rozhodně nezklamali a plavci, kteří cenných kovů dohromady získali osmnáct, předolympijská očekávání ještě o mnoho předčili. Medaile získala výprava Jihomoravského kraje i v jiných sportech jako cyklistika, sportovní střelba, orientační běh, nebo třeba karate. Výprava z jižní Moravy skončila v bodovém hodnocení sedmá.
Podle vedoucího jihomoravské výpravy Zdeňka Beneše se pořadatelé i přes počáteční drobné problémy s organizací vypořádali dobře. „Organizace velké sportovní akce je náročná, takže musíme pár nedostatků prominout,“ řekl Beneš. Sportovci si ale olympiádu užili a nechali na sportovištích všechno. „Myslím si, že můžeme odjíždět s hlavou vztyčenou, i když jsme v koutku duše doufali u některých sportů v lepší výsledky,“ zhodnotil olympiádu Beneš. „Za celou akci ale patří především velké poděkování všem trenérům a sportovcům, kteří náš kraj reprezentovali.“

Podrobné informace ze soutěží jsou zveřejněny na http://odm.olympic.cz/2015  a na facebookových stránkách výpravy Jihomoravského kraje www.facebook.com/jmkodm  .
 

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK